Počasí v Chorvatsku


Na většině Chorvatska převládá kontinentální podnebí, které v přímořských oblastech přechází ve středozemní. Naopak v horských oblastech najdeme podnebí horské. 

Ideální počasí pro dovolenou v Chorvatsku je od dubna do října, kdy se průměrná teplota moře pohybuje kolem 25°C a teplota vzduchu bývá v průměru kolem 30°C. V zimním období se teplota moře pohybuje jenom kolem 12°C a vzduch má kolem 7°C, takže se zde se sněhem setkáte opravdu zcela výjimečně. 
Máte-li strach před častými dešti, vydejte se na východ země, kde bývají nejmenší průměrné roční srážky. Naopak nejvíce dešťů je na severozápadě pohoří Gorski Kotar, v pohoří Biokovo a Dubrovníku, kde se srážky pohybují v rozmezí 3200 – 3850 mm. 

Během dovolené se můžete setkat s řadou nepříjemných větrů, které se z nenadání objeví, ale po pár hodinách zase zmizí. 
Jedním s takových větrů je vítr bóra, což je vítr chladný vítr vanoucí od pevniny, který nemá dlouhého trvání. Mnohem delší dobu trvání má vítr zvaný jugo, který vane od Afriky a zpravidla trvá několik dnů. 
Existují i větry, které jako turisté oceníte, protože přivanou krásné počasí. Jedním z nich je třeba mistrál, vítr vanoucí se severozápadu.


Počasí v Chorvatsku

Gadget, který jste přidali, není platný.