Kempy


Milovníci kempování by měli určitě znát chorvatský zákon, který zakazuje kempování ve volné přírodě.
 

Jde hlavně o prevenci, která má zamezit lesním požárům a zničení krajiny nepořádnými turisty. Z tohoto důvodu bylo zřízeno velké množství kempů a táborů, které jsou přímo ideální pro turisty, kteří se rádi ubytují pod stanem a mohou měnit místo, kde budou přespávat. 
Kempy v Chorvatsku jsou hodnoceny podobně jako hotely a to podle hvězdiček. Nejlepší kempy jsou označeny čtyřmi hvězdičkami, naopak nejhorší hotely mají hvězdičku pouze jednu. 
Většina kempů nabízí spoustu různých sportovních aktivit, které využijí hlavně rodiny s dětmi a parta lidí, která se rozhodně nechce povalovat pouze u moře. 

Ceny za dospělou osobu se pohybují kolem 150 Kč za noc. Cena za automobil, karavan či další věci už je velice individuální a je dobré se informovat předem, co kde kolik stojí. V Chorvatsku se nachází přes 300 autokempů a kempů, které ve většině případů leží u jezer nebo na ostrovech. 

Hlavně na Istrii, ale i na ostatních místech, se nacházejí speciální kempy, které jsou vyhrazeny pouze pro nudisty, takže vyznáváte-li tento druh trávení dovolené, neváhejte navštívit zdejší kempy.