Hvar


Ostrov Hvar nepřitahuje jenom množství turistů, ale také vědce, pro které je velice ideální místní klima.
 
Díky izolaci od pevniny a hlavně továren, znečištěného ovzduší a moderní civilizace jsou zde rozsáhlá pole levandule, staré olivovníky i vinohrady. Ostrov není nikterak velký, proto je přímo ideální k celému probádání. Na šířku má nejvíce deset kilometrů a jeho tvar připomíná spíše nudli. 

Hvar navštěvují i známé celebrity, které se chtějí podívat na nezkaženou přírodu. Při návštěvě ostrova bude mile překvapení příjemnou atmosférou, která po celém ostrově vládne, a určitě byste si neměli nechat ujít ochutnávku vína v některém místním sklípku. 
Hvar je jednoduše ideálním místem pro dovolenou. Najdete zde velké množství památek, podniků pro denní i noční život a hlavně překrásné pláže pro koupání. 

LETOVISKA 


Město Hvar – Jakési centrum celého ostrova, historicky velice bohaté a překrásné přírodou, je město Hvar. Možností jak přijet do města máte hned několik. Mnohem exotičtější a zajímavější je ta trajektem z Hvarského přístavu. Stejně dobře se dá do města dostat také po silnici ze středu ostrova. 
Milovníci památek po příchodu do města nebudou vědět kam dříve skočit. Za zhlédnutí rozhodně stojí Hvarská katedrála, pevnost Fortica, Hvarské divadlo či Františkánský klášter. Běžný den se ve městě odehrává většinou v některé z mnoha restaurací a kaváren a k večeru se přesouvá do jednoho s místních klubů Fortica nebo Veneranda. Jako nevšední zážitek můžete zvolit návštěvu v nedotčených zátokách, která je volně přístupná všem turistům. Ve městě je také dostatek ubytovacích jednotek, proto je Hvar ideálním místem nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro všechny ostatní. 

Jelsa – Přímo v srdci ostrova leží malebné městečko Jelsa, která je z každé strany ohraničena jedním z ostrovních vrcholů. Odnedávna byla Jelsa cílem nejen turistů, ale i vědců a dobrodruhů, kteří jezdili poznávat neprozkoumanou přírodu. Ve městě je hotel Jadran, který funguje již od roku 1911, což svědčí o oblibě mezi turisty, kteří navštěvují Hvar téměř po jedno století. 

Stari Grad – Stari Grand je vůbec nejstarší město v celém Chorvatsku, pocházející z doby Aristotela. V minulosti bývalo město díky své poloze útočným centrem námořníků. Centrum města se zachovalo v původní historické podobě, tudíž můžete strávit hodiny dovolené jejím procházením a zkoumáním. Jen několik set metrů od středu města se nachází turistická pláž, takže od vašeho penzionu to nebudete mít k vodě nikterak daleko.