Apartmány


Nevadí-li vám, že si budete muset vařit, pak jsou apartmány v Chorvatsku jedním z nejlepších způsobů, jak se zde ubytovat

Největší výhodou je klid, který budete mít po celou dobu dovolené. Oproti hotelům nebude mít sice takový servis kolem sebe, zato si však můžete být téměř jisti, že vás nebudou rušit hluční sousedé či jejich čtyřnozí mazlíčci. 
Ubytování v soukromí je rozděleno do několika kategorií podle nabízené kvality. Značení je podobné jako u hotelů, ale hvězdičky se udělují pouze tři.
 

Kvalita se určuje nejen podle vybavení, které je na pokoji, ale také podle polohy apartmánu. Svoji roli hraje také to, jestli se jedná o domek, vilu či samostatný pokoj. Důležitým faktorem pro posuzování kvality je to, na kolik osob připadá jedno WC a sprcha. Jedná se spíše o pronajímané pokoje než o celé apartmány. 

O kvalitu nabízených apartmánů se nemusíte bát a na počet udělených hvězdiček se můžete spolehnout, protože místní orgány cestovního ruchu velice pečlivě kontrolují, zdali je udržována čistota a vše je tak jak má. 
Většina ubytovatelů si ale svých nájemců váží, protože je to povětšinou hlavní zdroj jejich příjmů, proto udělají vše pro to, abyste byli spokojení a příští rok se třeba opět vydali do jejich apartmánu. 

Apartmán je dost dobře možné sehnat i bez dřívější rezervace, stačí se po příjezdu do zvolené lokality pouze koukat po cedulích, signalizující volno. Jde ovšem o dost riskantní způsob, protože se můžete setkat s možností, že nebude mít kde přespat a budete muset změnit lokalitu nebo se ubytovat v podstatně dražším hotelu.